Jak sprawdzić czy jestem w bik?

Często osoba świadomie lub nie do końca świadomie znajdzie się w BIK. Ludzie często zastanawiają się jak sprawdzić to najszybciej. Jest kilka sposobów aby sprawdzić swój BIK. Jednym ze sposobów jest po prostu wejście na stronę BIK i wypełnić formularz. Można tez go pobrać i osobiście wypełnić wchodząc na stronę http://bikwniosek.sekretybik.pl/. Jeżeli wysyłamy takowy wniosek do BIK przeważnie dostaniemy go w ciągu dwóch tygodni do domu w formie papierowej. Przeważnie także będziemy musieli za niego zapłacić w zależności od wybranej opcji. Innym ze sposobów jest założenie konta z dostępem do BIK online.  Takie konto możesz założyć tutaj. Dzięki niemu będziesz miał za odpłatnością dostępny wniosek każdorazowo. Jeżeli bardzo pilnie potrzebujesz raportu możesz udać się także osobiście do siedziby w Warszawie aby dostać do „od ręki.

Innym jeszcze sposobem jest poproszenie znajomego z banku o sprawdzenie. Przeważnie będziemy musieli złożyć wniosek i nasze zapytanie będzie widoczne ale jest to możliwe i w miarę szybkie do realizacji.

Jeżeli już będziemy posiadać raport sprawdzamy czy w aktualnych bądź spłaconych zobowiązaniach nie mamy opóźnień.

2 odpowiedzi na „Jak sprawdzić czy jestem w bik?

  1. Wioletta pisze:

    Jak zostać wykreślonym z bik?

  2. admin pisze:

    Sprawa jest prosta jest jeżeli nasze opóźnienie było nie dłuższe niż 60 dni wtedy wystarczy wysłać cofnięcie zgody na przetwarzanie danych do banku w którym mieliśmy kredyt – kredyt musi być spłacony!
    Jeżeli minęło dłużej niż 60 dni warto skorzystać z druków, które wysyłamy mailowo po rejestracji w naszym serwisie.