Pożyczki online – czy dla każdego?

Przyzwyczailiśmy się, że do uzyskania pożyczki potrzebne są stałe dochody, najlepiej z tytułu umowy o pracę, brak innych zobowiązań oraz czyste konto w bazach dłużników. Teraz jednak nawet wtedy, gdy nie spełnia się jednego czy nawet wszystkich z tych wymogów, można ubiegać się o pożyczkę. Pożyczka bez zaświadczeń jest dostępna w firmach pozabankowych, które działają także online i umożliwiają uzyskanie szybkiej pożyczki internetowej – pieniądze można mieć nawet jeszcze tego samego dnia na swoim koncie!

Czy takie pożyczki są dla każdego? Każda firma pożyczkowa ma inne wymagania w tej dziedzinie, dlatego też trzeba pamiętać o tym, żeby dokładnie się z nimi zapoznać przed złożeniem wniosku. Popularna firma Vivus udziela pożyczek internetowych na następujących warunkach:

  • pożyczkobiorca musi być obywatelem Rzeczypospolitej Polskiej i mieć polski dowód osobisty
  • musi być w wieku od 20 do 75 lat (stosowane są różne przedziały wiekowe)
  • nie może być wpisana do jakiegokolwiek rejestru dłużników
  • musi założyć profil na stronie internetowej Vivus

Jak jednak na wstępie zostało to zaznaczone, można też otrzymać pożyczkę wtedy, gdy jest się wpisanym do BIK jako dłużnik czy innych baz. Podobnie jest z dochodami – niektóre firmy wymagają, aby dostarczyć im wyciągi z konta lub zaświadczenia od pracowników, inne z kolei nie żądają takich dokumentów od klientów.

W przypadku pożyczek internetowych trzeba jeszcze dodatkowo wspomnieć o takich wymaganiach jak konieczność posiadania własnego rachunku w polskim banku oraz swojego numeru telefonu komórkowego. Służą one do tego, aby dokonać weryfikacji klienta, czyli sprawdzenia jego tożsamości, tak czy inaczej jest to jednak pożyczka bez zaświadczeń.

Zatem jeżeli chce się pożyczyć pieniądze online od firmy pozabankowej, nie ma z tym generalnie żadnych problemów. Wystarczy tylko kilka chwil, aby znaleźć ofertę o atrakcyjnych warunkach – niektóre firmy, jak na przykład wspomniany Vivus, dla klientów ubiegających się o pożyczkę po raz pierwszy mają świetną promocję – całkowity brak opłat, czyli oddaje się taką samą kwotę, którą się pożyczyło.

Możliwość komentowania jest wyłączona.